Grant Burge

Australské vinařství
Majitel vinařství pan Grant Burge je zástupcem páté generace rodiny Burge v Barosse Valley v Jižní Austrálii. V průběhu celé své kariéry byl Grant nejrespektovanějším a nejinovativnějším představitelem australského vinařského průmyslu.

Historie rodiny Burge a její propojení s vinařstvím začalo roku 1855, kdy uznávaný krejčí John Burge se svou manželkou Elizou a dvěma syny emigroval z Anglie, z města Hillcot blízko Pewsey ve Wilthire, do Barossy v Austrálii. John pracoval na vinařské farmě Hillside Vineyards. Lásku k vinařství sdílel i jeho syn Meshach, který navázal na farmářskou tradici svým vlastním vínem v roce 1865. Stal se významným vůdcem komunity. Roku 1883 se oženil s Emmou a měli spolu osm dětí. V roce 1928 jejich prvorozený syn založil Wilsfordské vinařství a tím položil základy vinařské tradici rodiny Burge. Percival měl dva syny – Noela a Colina. Colinovi a jeho ženě Nancy se narodil syn Grant, který pokračoval v šlépějích otce a praotců a přinesl vinařskou rodinnou tradici do 21.století.

V současné době je majitel vinařství pan Grant Gurge „Baronem Barossa“ a je považován za zakladatele vinařství Barossa, který vlastní největší část vinic v Barossa a náleží mu velké poděkování za jeho snahu o udržení vinařství v této oblasti i v krizové době, kdy byly vinice napadeny Phylloxerou a byla tak snaha ze strany vlády vinařství v této oblasti snížit.

Víno Grant Burge je jednou z nejuznávanějších značek nejen v regionu Barossa Valley, ale i ve světě, kde získává vysokou popularitu a ocenění. Rozmanitost a úrovně regionu Barossa Valley spolu s jeho středomořským podnebím poskytují ideální podmínky pro výrobu řady prémiových vín. Vinařství Grant Burge se nachází pouhých 80 km severně od hlavního města Jižní Austrálie v Adelaide.

Oblast Barossa se skládá ze dvou různých údolí. Nižší část údolí Barossa je 200–250 m nad mořem, s bohatými červenohnědými hlubokými aluviálními půdami, které jsou ideální pro pěstování vinných hroznů červeného vína. To kontrastuje s vysokohorským údolím Eden ve výšce 500 m nad mořem se skalnatými, kyselými a šedými břidličnými půdami, které jsou ideální pro chladné podnebí. Společně tato dvě zeměpisná místa tvoří Barossa.

Barossa je nejvíce široce uznávanou oblastí jako nejrozmanitější australský region pro pěstování prémiových hroznů. Vyznačuje se chladnými, mokrými zimami a bohatými jarními dešti, které vytvářejí rezervy vlhkosti. Během léta a podzimu suché počasí poskytuje teplé a mírné podmínky, ideální pro zrání hroznů. Výsledkem jsou plné, velkorysé odrůdové chuti, díky kterým je tato oblast proslulá.

Většina hroznů vinařství Grant Burge pochází z jižní části Barossa, kde klima není tak drsné jako v jiných částech a kde jsou vyšší srážky. Půdy jsou obecně bohaté na tmavě červenou, středně hnědou hlínu a hlínu bohatou na živiny s ideální schopností zadržování vody.

Ovoce pro vína Grant Burge pochází z těchto vinic: Corryton Park, Summers, Lily Farm, Grocke Farm, Colin Burge, Haese, Nejsvětější Trojice, Daly Road, Wilsford, Hillcot, Filsell, Cameron Vale, Ashlyn, Miamba, The Chaff Mill, Berghofer, Wohlstadt.10

Nabídka vinařství
Všechna
  • Všechna
  • Ve slevě

GRANT BURGE – BENCHMARK SHIRAZ 2019

237  vč. DPH
Krásně plný Shiraz z vyhlášené oblasti Barrossa Valley v Jižní Australii, intenzivní rubínově červené  barvy s fialově zářícímí odlesky. Dominující vůně červeného a černého lesního ovoce s nádechem pepře. Chuť je plná a sametová, silná chuť třešní a višní, výborné tělo, pružné třísloviny, skvělé koření, perzistentní, ovocné zakončení s jemnými  tóny dubu.

GRANT BURGE – BENCHMARK CABERNET SAUVIGNON 2017

237  vč. DPH
Cabernet Sauvignon z vyhlášené oblasti Barrossa Valley se středně plným tělem a vůní borůvek, tmavých třešní a s jemnými bylinnými tóny. V chuti se projevuje nádherná ovocnost a příjemné taniny.

GRANT BURGE – THE HOLY TRINITY 2013

869  vč. DPH
Extrémně vzrušující cuveé Shiraz, Granache a Mourvedre s neuvěřitelnou vůní švestek, třešní, černého rybízu s plným tělem a v chuti doprovázené nádhernými dlouhotrvajícími taniny. Nechte se hýčkat tímto velkorysým vínem.

GRANT BURGE – FILSELL SHIRAZ 2016

869  vč. DPH
Vynikající Shiraz s plným tělem, nádhernou vůní švestek, hořké čokolády, malin, lékořice a vanilky, doprovázený okouzlující chutí švestek a čokolády....Nechte se hýčkat tímto vínem ještě dalších 15 až 20 let.

GRANT BURGE ESTATE – 20 YEAR OLD TAWNY

1.738  vč. DPH
Fortifikované portské víno smíchané z nejkvalitnějších odrůd oblasti Barossa (Grenache, Mataro a Shiraz).

GRANT BURGE – MESHACH SHIRAZ 2012

3.685  vč. DPH
Nejvíce oceňovavé a vysoce vážené víno Meshach Shiraz 2012, které je vyhledávané po celém světě. Jako všechna dobrá vína, je i tento Meshach vyroben jen v omezeném množství, které je velice brzy vyprodáno. Hrozny pro toto kultovní víno pochází převážně z téměř staletých vinic z proslulého údolí Barossa. Zralé vinné révy produkují ovoce s obrovskou koncentrací a intenzitou, díky nimž je Meshach silný, ale krásně vyvážený. Ročník 2012 poskytoval výjimečné podmínky po celé vegetační období. Dobré zimní deště položily základ pro perfektní jaro, s mírným a suchým počasím spolu s chladnými nocemi po celý rok, což vedlo k perfektním podmínkám zrání. Ročník 2012 byl jedním z nejlepších ze všech.