Sebastiani

Vinařství z Kalifornie
Sebastiani začal s vinařstvím v Sonomě devět let poté, co emigroval z Toskánska v roce 1895. Krátce po Sebastianiho smrti roku 1944 se jeho syn August se svou ženou Sylvií rozhodli, že ve vinařském řemesle budou pokračovat. Rozšířili výrobu a přidali nové odrůdy vína. Po Augustově smrti v roce 1980 se ujala vinařství žena Sylvia společně se svými třemi dětmi – Samem, Donem a Mary Ann. Sam v roce 1986 odešel ze Sebastiani a založil si své vlastní vinařství na jihu města Sonoma.

Právě v této chvíli přišel největší růst vinařství v Sebastiani. Rodina si vytvořila široké portfolio kvalitních značek v centrálním údolí, které byly souhrnně nazvány Turner Road Vintners, zatímco nadále produkovali svá vína Sebastiani. Produkce Turner Road Vintners dosáhla počtu 8 milionů láhví ročně.

Rodina nakonec v roce 2011 prodala Turner Road Vintners společnosti Constellation Brands (dříve Canandaigua) včetně výrobních zařízení, aby se mohla plně soustředit na kvalitu vín Sebastiani. Jakmile prodej proběhl, Don Sebastiani se začal naplno věnovat Cecchetti Sebastiani Cellars (nyní Don Sebastiani & Sons), které vyrobil společně se svým švagrem roku 1985. Marry Ann Sebastiani Cuneo, která se dříve starala o pozemky společnosti (700 akrů vinic), se stala ředitelkou společnosti.

Poté se Sebastiani dostalo mezi přední Sonomská vína. Marry Ann stála za obnovou původní degustační místnosti, která byla dokončena v roce 2001. Zde si můžete vychutnat víno tak, jak si jej v minulosti vychutnávali jiní návštěvníci. Zařízení také podstoupilo několik změn, které kladou důraz na výrobu malosériová vína dle klasických receptur.

V roce 2008 společnost koupil Bill Foley. Bez dlouhých ostychů podnikl několik kroků k vylepšení kvality vína. Úzce spolupracoval s vinařem Markem Lyonem a jeho zemědělským týmem. Bill omezil výrobu a zisky, pořídil několik nových nádrží a nové vinařské vybavení, oprášil všechny zemědělské postupy a rozšířil vinice, aby tak zajistil stálý příjem hroznů. Dnes již tito vinaři vyrábí to nejlepší víno s důrazem na dlouhou historii ve vinařském oboru.